ELEKTRONiK iMZA BiLGiLENDiRMESi

       Destek başvurularınızı yapabilmek için;

      1- Mevzuatta bahsedilen tüm evrakları hazırlayınız, sitemizde yer alan sıralamaya göre düzenleyiniz,

      2- Hazırladığınız evrakları PDF formatına dönüştürerek bilgisayarınıza aktarınız.

(İbrazı zorunlu belgelerin ve güncel imza sirkülerinin destek başvurusunda yer alması gerekmektedir)

Tasarım Desteği Zorunlu Belgeleri;

2008/2 Sayılı Tasarım Desteği Hakkında Tebliğ'in Uygulama Usul ve Esasları’nın 19. Maddesine göz atınız.

2010/6 Sayılı Yurt Dışı Birim, Marka Tescil ve Tanıtım Desteğinde İbrazı Zorunlu Belgeler;

Kira destek başvurularında harcamaya ilişkin sözleşme ve ödeme belgesi,

Tanıtım destek başvurularında harcamaya ilişkin sözleşme (10.000 USD üzerinde ise), fatura ve ödeme belgesi,

Yurt dışı marka tescil destek başvurularında ise harcamaya ilişkin fatura ve ödeme belgesi ibrazı zorunlu belgelerdir.

     3- Yukarıda yer alan linke tıklayarak ücretsiz portalımıza giriş yapınız (yalnızca üyelerimiz faydalanabilir, detaylı bilgi için sayfanın sonuna göz atınız), bu portal aracılığı ile PDF dosyanızı elektronik imza ile imzalayınız (imza sirkülerinde yetkili kişi/kişilerce imzalanmalı),

     4- Elektronik imza ile imzalanmış PDF dosyanızı portaldan bilgisayarınızın masaüstüne indirin ve başvurunuza dair bilgiler içeren isim veriniz, (Örn; firma_ismi_2018nisanistihdamdestegi) (Türkçe Karakter Kullanmayınız.)

     5- Şirketinize ait KEP adresine girerek masaüstünüzde yer alan elektronik imzalı PDF dosyanızı ilgili merciin KEP adresine gönderiniz. (Kep mailinin konusuna destek başvurusu ile ilgili detaylı bilgi yazmayı unutmayın)

        Detaylı bilgi için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz..

  

    Pazar Araştırması Desteği (Yurt Dışı Seyahat - Konaklama ve Ulaşım harcamaları) Başvuruları Ticaret Bakanlığı Batı Anadolu Bölge Müdürlüğüne Yapılmaktadır.!!!

        Batı Anadolu Bölge Müdürlüğü Kep Adresi: eb.batianadolu@hs01.kep.tr

        Ege İhracatçı Birlikleri Kep Adresi: eib@hs01.kep.tr

 

       Ege İhracatçı Birliklerine üye olan firmalarımız, destek başvurularını elektronik imza ile imzalamak için KEPPORT sistemini kullanabilirler. Böylelikle, uzun dönemli, kalıcı imzayı çok daha pratik bir metod ile atabilirler. Üyemiz olarak Kepport üzerinden nasıl elektronik imza atacağına dair bilgi almak için aşağıdaki linklerden faydalanabilirsiniz.

        Ege İhracatçı Birliklerine üye olmayan firmalarımız, destek başvurularını elektronik imza ile imzalamak için İmzager ya da Adobe Reader programını kullanabilirler. Üyemiz olmayan firmaların Kepport ya da Adobe Reader ile nasıl elektronik imza atacağına dair bilgi almak için aşağıdaki linklerden faydalanabilirler.

       (Akdeniz İhracatçı Birlikleri, Denizli İhracatçı Birlikleri ve İstanbul Maden ve Metal İhracatçıları Birlikleri üyeleri de KEPPORT PORTALI üzerinden elektronik imza yapabilirler.

Bunun için, ilgili Birliklerin web sitelerine girerek portala giriş yapmaları gerekmektedir. )

     ** ELEKTRONİK İMZANIZ OLMALIDIR;

  Destek başvurusu yapabilmek için şirket imza sirkülerinde yetkili kişi ya da kişilerin elektronik imzalarının olması gerekmektedir. Elektronik imzanız yok ise buradaki sağlayıcılardan edinebilirsiniz

     ** KEP ADRESİNİZ OLMALIDIR:

  Destek başvurusu yapabilmek için şirketinize ait resmi KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) adresinizin olması gerekmektedir. KEP adresiniz yok ise buradaki sağlayıcılardan edinebilirsiniz.